• Výzva na pozíciu mentora/mentorky

Máte záujem o prácu mentora v RCPU?

Vyplňte dotazník: VSTUPNÝ DOTAZNÍK

Životopis posielajte na: rcpulv@zdruzenieskolcslewisa.sk
            Odoslaním dotazníka a životopisu súhlasím so spracovaním osobných údajov podľa Zákona 18/2018 Z.z. o spracovaní osobných údajov.

• Koho hľadáme?
              Šikovného, inšpiratívneho a aktívneho pedagóga otvoreného inováciám, krorý má potenciál formou mentoringu podporovať ostatných učiteľov.

• Ako a do kedy sa môžete prihlásiť?
              Prihláškou do výberového procesu je vyplnenie online dotazníka.
              Prihlasovanie prebieha do 30.4.2024.

• Ako prebieha výberový proces?
              Vybraných uchádzačov pozveme na pohovor.
              Do 15.6. 2024 informujeme uchádzačov o výsledku výberového procesu.
              Zmluvu s mentorom uzatvárame k 1.9.2024.

• 1. Poskytovať individuálne poradenstvo PZ a OZ (vrátane vedúcich PZ a OZ):

1.1 realizovať individuálne poradenstvo pre PZ a OZ v tzv. prioritných tematických oblastiach (vzdelávacie programy, hodnotenie vzdelávacích výsledkov žiakov, vzdelávací proces a vyučovací štýl učiteľa, personalizácia vyučovania a inkluzívne vzdelávanie, digitalizácia)1,

1.2 realizovať návštevy vyučovacích hodín PZ a OZ s cieľom zvýšenia kvality výchovno-vzdelávacieho procesu,

1.3. poskytovať spätnú väzbu k pozorovaným edukačným postupom (navrhovať odporúčania na zvýšenie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu, identifikovať a diagnostikovať problémy PZ a OZ, podporovať PZ a OZ pri tvorbe návrhov možných riešení ich problémov, pomáhať v zapracovaní riešení vo výchovno-vzdelávacom procese v triede a práci so žiakmi)

2. Pripravovať a realizovať skupinové formy rozvoja spôsobilosti PZ a OZ v stanovených oblastiach formou:

2.1. poldňových workshopov,

2.2. celodňových workshopov,

2.3. facilitácie učiacich sa skupín,

2.4. organizácie prednášok a diskusií

2.5. iných aktivít, ktoré považuje RCPU za potrebné v regióne.

3. Monitorovať potreby PZ a VPZ škôl v regióne formou:

3.1. dotazníkov pre PZ a VPZ škôl a školských zariadení,

3.2. individuálnych rozhovorov s PZ a VPZ škôl a školských zariadení.

4. Administratívne úlohy spojené s pracovným miestom spočívajú najmä:

4.1. vo vyplnení pracovného výkazu,

4.2. vo vedení dokumentácie o činnostiach uvedených v bodoch 1-3,

4.3. vo vykonávaní ďalších úloh vyplývajúcich z pracovného zaradenia.

5. Budovať partnerstvá v regióne a sieťovanie formou

5.1. predstavenia činnosti uvedených v bodoch 1-3,

5.2. bilaterálnych stretnutí s riaditeľmi škôl a/alebo so zriaďovateľmi,

5.3. multilaterálnych stretnutí s viacerými potenciálnymi partnermi v regióne s cieľom networkingu.

6. Vlastné vzdelávanie a práca na vlastnom profesijnom raste v prioritných témach:

6.1. mentoring,

6.2. vzdelávacie programy,

6.3. hodnotenie vzdelávacích výsledkov žiakov,

6.4. vzdelávací proces a vyučovací štýl učiteľa – sociálna klíma,

6.5. personalizácia vyučovania a inklúzia vzdelávania,

6.6. digitalizácia.

• a) Najmenej 75% z celkového počtu mentorov každého regionálneho centra budú tvoriť aktívni pedagogickí zamestnanci v škole alebo školskom zariadení zaradenom do Siete škôl a školských zariadení SR aspoň na čiastočný úväzok, ktorí

- spĺňajú podmienky na výkon pracovnej činnosti PZ a OZ podľa §9 zákona č. 138/2019 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov pre niektorú z kategórií PZ učiteľ, vychovávateľ, pedagogický asistent, školský špeciálny pedagóg,

- získali vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
              - preukážu pedagogickú prax najmenej 5 rokov

• b) Najviac 25% z celkového počtu mentorov môžu tvoriť osoby so skúsenosťami v oblasti činností zameraných na rozvoj a podporu služieb spojených s výchovou a vzdelávaní alebo vo vzdelávaní dospelých, ktorí

- získali vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
              - preukážu relevantnú odbornú prax najmenej 5 rokov

Výhodou (nie však podmienkou) je atestácia PZ I. alebo II. stupňa.
            • Výhodou (nie však podmienkou) je absolvovanie neformálnych vzdelávacích programov zameraných na rozvoj pedagogickej zručnosti (napr. Komenského inštitút, Indícia, n.o., LEAF, TEACH, Národný projekt profesijný rozvoj učiteľov Teachers a pod.).

• Predpokladaný rozsah práce mentora

• 50 % úväzku práca vo svojej kmeňovej škole (2,5 dňa)

• 50 % úväzku práca pre RCPU (2,5 dňa, 18,7 hodín týždenne, rozdelenie dní podľa dohody s riaditeľom príslušnej školy, v závislosti od nastaveného rozvrhu hodín)

• V priebehu augusta sa očakáva 5-dňové školenie v téme mentoringu. Účasť na školení je podmienkou vykonávania mentorskej činnosti. (Náklady školenia ako aj strava a ubytovanie budú účastníkom hradené.)

Platové podmienky

• Od 1010 € / brutto (50% úväzok)

• nepriame náklady (doprava, materiálno-technické zabezpečenie, ... ) bude znášať RCPU

Miesto výkonu práce