• Novinky

      • Family English Night

      • Popoludnie s rodinami našich prvákov bolo plné hier, zábavy, vedomostného kvízu a to celé v angličtine.

       Ďakujeme Kristínka, milé rodinky za skvelý čas a možnosť spoznať sa viac.

      • Hodiny náboženstva

      • So Samuelom sa stretávame na hodinách náboženstva. Čítame a prechádzame si biblické príbehy a hovoríme o biblických pravdách. Vedieme zaujímavé rozhovory a prezentujeme svoje pohľady, o ktorých uvažujeme.

      • Deň jazykov

      • Viete koľko jazykov je na svete? Ktorý oficiálny jazyk je najmladší?

       My v Narnii už áno! A okrem kvízu sa naše deti zmenili na anglické dámy a mladých gentlemanov a pripravili sme si lahodný anglický čaj s mliekom, kockou cukru a sladkou sušienkou.

       To všetko sme zažili na hodinách angličtiny pri oslave Európskeho dňa jazykov.

      • Začiatok nového školského roka 2023/2024

      • Prvý deň školského roka 2023/2024 bol plný radostných objatí, zdieľaných zážitkov, vítania nových Narnijčanov a odvahy prvákov, ktorý vstupovali do Narnie cez šatník.

       Nech je aj tento školský rok rokom splnených cieľov, odvážnych rozhodnutí, rastom vo vytrvalosti a získavaní množstva múdrosti a zdokonaľovania sa v rôznych zručnostiach.

       Milí narnijskí žiaci, vitajte v Narnii!

      • Lezecká stena

      • Opäť začína náš pondelkový čas na lezeckej stene so skvelými inštruktormi a inštruktorkami z DELF, o.z. 

       Detičky pracujú so svojou odvahou, stanovujú si ciele, kam sa chcú dostať, posúvajú svoje hranice a navzájom sa veľmi povzbudzujú a tešia sa z úspechov ako svojich, tak aj z úspechov kamarátok a kamarátov.

      • Veľkonočný opening

      • Niekedy je to najcennejšie ukryté pod pozlátkom a výbornou čokoládou. A ak chceme ten "poklad" mať, musíme zničiť pozlátko a zlomiť (možno aj zjesť) čokoládu.

       Tak nejak funguje kindervajíčko.

       Na veľkom openingu sme hovorili o tom, čo je to najcennejšie vo Veľkonočnom príbehu. Kde je ukrytý poklad, ako ho objaviť a čo muselo byť zničené, aby ten poklad človek získal.

      • Beseda s Danušou Dragulovou-Faktorovou

      • Počas marca - mesiaca knihy sme sa zúčastnili besedy so spisovateľkou a šéfredaktorkou vydavateľstva DAXE Danušou Dragulovou-Faktorovou, ktorá sa konala dňa 10.3.2023 v Tekovskej knižnici v Leviciach. Pani Faktorová nám predstavila vydavateľskú činnosť, tlač kníh a časopisov, rôzne väzby kníh a my sme porozumeli, aká zložitá je cesta knihy od autora k čitateľovi.

        

      • KARNEVAL

      • Dnes sedeli v laviciach naši hrdinovia, naši kamaráti z rozprávok a rôzne zvláštne postavičky. Boli sme chvíľku v "koži" (v šatách) niekoho iného. Bola to veľká zábava :) 

      • WORKSHOP o kybernetickej bezpečnosti

      • Prváci a aj druháci sa zúčastnili workshopu s Luckou o kybernetickej bezpečnosti. Témou bolo bezpečné hranie hier na mobiloch, tabletoch, či  počítačoch. Venovali sa konkrétnym hrám, ktoré deti vo svojom voľnom čase hrávajú. Rozprávali sa o tom, aké je pre nich najlepšie a najbežnejšie sťahovanie hier. A taktiež si povedali základné pravidlá o online hraní. 

      • Seminár ŠKOLSKÁ PRIPRAVENOSŤ

      • Ak Vás čaká zápis do prvého ročníka ZŠ, možno rozmýšľate, či je Vaše dieťatko na školu pripravené. Pripravili sme pre Vás seminár, kde Vám špeciálna pedagogička Lenka Tomečko predstaví pojem "školská pripravenosť" (kritéria a znaky školskej zrelosti).

       Obdobie nástupu do školy patrí medzi najvýznamnejšie vývinové etapy dieťaťa. Pre väčšinu detí je vstup do školy veľkou záťažou, dieťa opúšťa svet hier a musí sa prispôsobiť životu v kolektíve a novým povinnostiam. Preto je dôležité, aby malo od začiatku všetky predpoklady k dobrému výkonu. Je teda potrebné, aby dieťa vstupovalo do školy zrelé a pripravené zvládať požiadavky, ktoré so sebou škola prináša.

       Tešíme sa na Vás priamo v ZŠ Narnia Levice.

     • Narnijský festival vzdelávania
      • Narnijský festival vzdelávania

      • Narnijský festival vzdelávania 4.3.2023

       Srdečne Vás pozývame na už druhý ročník Narnijského festivalu vzdelávania v ZŠ Narnia Levice. Uskutoční sa dňa 4.3. 2023 od 8:30 do 14:30 v priestoroch ZŠ Narnia, Františka Hečku 25, Levice.

       Na Festival/ vzdelávanie je potrebné sa vopred registrovať tu https://lnk.sk/jpsn

        

       Účastnícky poplatok je 15,00 €, uhradí sa priamo na mieste konania konferencie.

       Tešíme sa na stretnutie .

        

       Program:

       8:15 - 8:45 - Registrácia

       8:45 - Zahájenie festivalu - Zuzana Fazekašová

       9:00 - 10.15 - Návyky šťastných rodín - Denisa Zlevská

       10:15 - 10:30 - Prestávka

       10:30 - 11:30 - A) Čo môžeme spraviť, keď „pec“ šteká (návody na stimuláciu správnej výslovnosti detí), Martina Broškovičová

       10:30 - 11:30 - B) Čarovanie s mikrobitmi - Roman Baranovič

       11:30 - 12:30 - obed

       12:30 - 14:00 - Ako pomáhať deťom, aby sa vyrovnali so svojimi pocitmi? - Petronela Mesárošová

       14:00 - 14:30 - Evalvácia - Zuzana Fazekašová

        

       Návyky šťastných rodín - Denisa Zlevská

       psychologička, Vzťahovo

       Workshop upriami pozornosť na najdôležitejšie piliere a hodnoty zdravej rodiny. Vytvorí priestor pre rodičovskú reflexiu, vzájomné obohatenie sa, posilnenie i obnovu rodinných vzťahov. Jeho obsah vychádza zo záverov psychologických výskumov, ktoré si kládli otázku: “Čo tvorí rodinnú pohodu a trvácne vzťahy?”, ale aj z terapeutickej a poradenskej praxe lektorky. Predstavíme si najdôležitejšie rodinné návyky posilňujúce zdravé rodinné puto. Teóriu overíme priamo v praxi cez zaujímavé interaktívne aktivity. Dostanete praktické tipy ako si vybudujete rituály šťastnej rodiny a udržíte si ich v dlhodobom meradle.

        

       Čo môžeme spraviť, keď „pec“ šteká (návody na stimuláciu správnej výslovnosti detí), Martina Broškovičová

       logopedička, Súkromné centrum poradenstva a prevencie, Hollého 1, Levice

       Každý rodič je do istej miery učiteľom reči, každý rodič sa stretne u svojho dieťaťa s nezrelou alebo nesprávnou výslovnosťou a každý rodič, ktorý so svojím dieťaťom navštívi logopedickú poradňu by mal byť aj spoluterapeutom pri náprave výslovnosti.

       Táto prezentácia bude predstavením niektorých najčastejších porúch výslovnosti a ukáže rodičom praktické návody, ako môžu svojmu dieťaťu pomôcť a ako stimulovať správnu výslovnosť u svojich detí.

        

       Čarovanie s mikrobity - Roman Baranovič

       riaditeľ Združenia škôl C.S. Lewisa

       BBC mikro:bit je programovateľný mikropočítač. Je výsledkom spoločnej iniciatívy širokého spektra súkromných i verejných organizácii, ktorej cieľom bolo vytvorenie lacnej edukačnej platformy, ktorú zastrešila britská verejno-právna televízna spoločnosť BBC.

       Roman nám predstaví túto čarovnú hračku , ktorú zvládnu naprogramovať aj malé deti. Výsledkom budeme nadšení. Workshop je určený nielen pre mužov. :) 

        

       Ako pomáhať deťom, aby sa vyrovnali so svojimi pocitmi? - Petronela Mesárošová 

       psychologička , Dieťatkovo, Koceľova 3, Nitra

       Deti nám hovoria o svojich potrebách prostredníctvom pocitov. Vďaka tomu si vytvárajú s rodičmi väzby.  Deti rodičov, ktorí sa s nimi rozprávajú o ich pocitoch si rozvíjajú väčšiu emočnú inteligenciu a dokážu hlbšie a lepšie porozumieť svojim pocitom a aj emóciám iných ľudí. Je dôležité neochraňovať deti pre ich pocitmi. Počas nášho stretnutia si povieme ako brať na vedomie a pomenovať pocity našich detí. Ako zvládať aj iritujúce prejavy emócií a zadávať hranice. Pomôžeme tak deťom cítiť sa bezpečne a učíme ich sebakontrole a zodpovednosti za vlastné správanie.